...: Obiekty Wypoczynkowe na Piaskach :...
 








Piaski to miejscowość niewątpliwie pełna uroku i tejemniczości. Jadąc przez wszystkie miejscowości Mierzei Wiślanej krajobraz zmienia się nam wręcz nieprawdopodobnie. Z obleganch dróg (i plaż) dojeżdzamy do cichej miejscowości na końcu Polski. Słowa "oaza spokoju" nie są wcale przesadzone.

Nasze obiekty położone są bardzo blisko Zalewu Wiślanego i Morza Bałtyckiego. Roździela je pas zieleni - lasu sosnowego, a powietrze niezanieczyszczone cywilizacją pozwala złapać oddech pełną piersią...

Z dala od wielkich miast i oświetlony ulic, przy szumie morza w pogodną noc spoglądając w niebo przypomnimy sobie, że na gwiazdy można patrzeć długo.

Plaże na Piaskach są uznawane za najczystsze w Polsce, a bursztyny po sztormie znaleźć równie łatwo jak jedne z najwyższych wymd na Mierzei Wiślanej.

Nasze obiekty przygotowane są z myślą o Państwu. Pełen komfort i wygoda, mają być tylko dopełnieniem spędzania czasu, który mogą Państwo spożytkować na plaży, przejażdżce rowerowej czy przy zwiedzaniu okolic Mierzei (Frombork, Malbork, Gdańsk, Elbląg, itp.). Z pewnością amatorzy i zawodowcy fotografii znajdą dla siebie wiele wdzięcznych tematów.

Wypoczynek kulinarny mogą Państwo przeżyć w nieodległej stołówce (informacje szczegółowe po przyjeździe) gdzie oprócz kuchni domowej (tradycyjnej) poznają Państwo smak świeżej ryby, złowionej w wodach zalewu, bądź morza.

Oferta Wypoczynkowa w naszych obiektach zapewnia często poszukiwany przez Państwa spokój. Brak ograniczeń, przychylność gospodarzy, bliskość natury - to znakomite podwaliny do realizowania pomysłów, które rodzą się Państwu przez cały rok wytężonej pracy.

Nieskazitelność miejscowości to dodatkowy atut dla wszystkich, którzy tłumy osób, tłok i hałas mają na co dzień w pracy...



Około 4 km od granicy państwowej Polski i Rosji leży stara wieś rybacka mająca również charakter letniskowy. Nazwa Nowa Karczma pochodzi od istniejącej tu w średniowieczu karczmy, powstałej dzięki przywilejowi z 1429 r. nadanemu karczma- rzowi Hannosowi przez komtura krzyżackiego Henryka Holta.

Około 1600 roku zbudowano tu pierwszy kościół. Do dziś zachował się cmentarz mennonicki z XVIII w.

Z biegiem czasu osada rozwijała się, kilkakrotnie zmieniając swoje położenie (przesunęła się na zachód). Przyczyną tego były wędrujące wydmy, ruchome piaski zasypujące systematycznie zabudowania wsi. Ostatnia taka migracja miała miejsce w 1825 r.

W pobliżu Piasków znajduje się wydma o wysokości 31 m n.p.m. stanowiąca atrakcję okolicy.

Od 1990 r. Piaski (Nowa Karczma) wchodzą w skład miasta Krynica Morska.

  więcej informacji o miejscowości Piaski