...: Obiekty Wypoczynkowe na Piaskach :...
 
Nasz kompleks składa się z trzech domów. Te przepięknie położone wille, gwarantują, że każdy kto tutaj przyjedzie spędzi niezapomniany urlop, a widoki pozostaną w pamięci jeszcze na długi czas. Wszystkie domy znajdują się w bliskiej odległości od siebie (100-300 metrów) - ułatwia to wyjazd w dużej grupie osób z pewnością, że będzie się zawsze blisko siebie.D.W. "Kasia"
Piaski / Krynica Morska
ul. Słoneczna 59
kom. 603 076 072

Proponujemy odpoczynek w drewnianym, ekologicznym domu parterowym z osobnym wejściem do każdego pokoju. Oferujemy 5 pokoi 3 osobowych z łazienkami, TV oraz lodówką.

Do domku przylega teren ogrodowy z miejscem na grill oraz piaskownicą dla najmłodszych. Z posesji rozpościera się przepiękny widok na Zalew Wiślany. Obiekt położony w odległości ok 500 metrów od morza.Zofia Gotkowska
Piaski / Krynica Morska
ul. Piaskowa 52
tel. (55) 247 66 77
tel. kom. 600 422 402

Obiekt to piękny dom, położony w cichej okolicy, około 400 metrów od morza, do którego prowadzi leśna ścieżka po zarośniętych sosnami wydmach.
Oferujemy pokoje 2, 3, 4, 5 osobowe z łazienkami. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor, lodówkę, czajnik bezprzewodowy, sprzęt plażowy (parasole, parawany), możliwość skorzystania ze wspólnego aneksu kuchennego, itp. Na ogrodzonym terenie posiadłości znajdują się miejsca parkingowe, piaskownica dla dzieci i zagospodarowany ogród.
Miejsce przestronne, zadbane, zielone - idealne do wypoczynku z rodzinami.Zofia Gotkowska
Piaski / Krynica Morska
ul. Słoneczna 57
kom. 603 076 072

Dom malowniczo położony na wzgórzu, z którego roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki - panorama Zalewu Wiślanego, około 500 metrów od piaszczystej plaży.
Dom oferuje pokoje 2, 3, 4 osobowe z balkonami, większość z widokiem na Zalew Wiślany i Katedrę Mikołaja Kopernika we Fromborku. Pokoje wyposażone są w telewizor, miękką wykładzinę na podłodze. Na ogro- dzonym terenie znajduje się parking, pięknie zagospodarowany ogród (drzewka owocowe, bez) z miejscem do zabaw dla dzieci. Ponadto do dyspozycji wczasowiczów jest sprzęt plażowy (paraso- le, parawany) oraz duży taras wypoczynkowy.Około 4 km od granicy państwowej Polski i Rosji leży stara wieś rybacka mająca również charakter letniskowy. Nazwa Nowa Karczma pochodzi od istniejącej tu w średniowieczu karczmy, powstałej dzięki przywilejowi z 1429 r. nadanemu karczma- rzowi Hannosowi przez komtura krzyżackiego Henryka Holta.

Około 1600 roku zbudowano tu pierwszy kościół. Do dziś zachował się cmentarz mennonicki z XVIII w.

Z biegiem czasu osada rozwijała się, kilkakrotnie zmieniając swoje położenie (przesunęła się na zachód). Przyczyną tego były wędrujące wydmy, ruchome piaski zasypujące systematycznie zabudowania wsi. Ostatnia taka migracja miała miejsce w 1825 r.

W pobliżu Piasków znajduje się wydma o wysokości 31 m n.p.m. stanowiąca atrakcję okolicy.

Od 1990 r. Piaski (Nowa Karczma) wchodzą w skład miasta Krynica Morska.

  więcej informacji o miejscowości Piaski